PostWysłany: Pon 20:02, 22 Wrz 2008 Powrót do góry

Wola Baranowska - Serbinów Tarnobrzeg 1:2 (0:0)

Bramkarz:Michał Marzec,
Obrońcy: Kawa, Wolak, Gaj (30min Błaut),D. Lampart,
Pomoc: Krasowski, Maciej Marzec, Augustowski, Boy, Kapała.
Atak: Stępień.

Deszczowy tydzień sprawił że niedzielne spotkanie odbyło się zaledwie po jednym treningu na hali. Do Woli Baranowskiej wyruszamy w 12 osób (podobnie jak w ostatnim meczu skład zdziesiątkowany kontuzjami i kartkami). Boisko bardzo dobrze przygotowane do gry co jest coraz częstszym widokiem na boiskach.
Pierwsza połowa rozpoczyna się od przewagi Serbinowa, a częstym widokiem jest obecność zawodników z Tarnobrzega w okolicy pola karnego gospodarzy.Już w 5 minucie piłka wrzucona z lewej strony przez Boy-a przelatuje przez całe pole przedbramkowe niestety zamykający akcję Kapała nie przecina wrzutki i piłka wychodzi poza boisko. Z czasem gra się wyrównuje i to Wola zaczyna dyktować warunki gry na boisku grając agresywnie i z zaangażowaniem. Taka gra nie daje jednak gospodarzom poważniejszych sytuacji podbramkowych. Oba zespoły grają dość nieporadnie i nie ma mowy o większej przewadze któregoś z klubów. Z dobrej strony pokazuje się Augustowski który w wielu akcjach z łatwością daje sobie radę w środku pola i kreuje najgroźniejsze akcje pod bramką gospodarzy.
W 30 minucie kontuzję odnosi Gaj(najprawdopodobniej stłuczenie kolana) i w jego miejsce wchodzi Błaut. Następuje zmiana ustawienia: D.Lampart grający środkowego obrońcę schodzi na lewą obronę, Krasowski z pomocy na środek obrony, wchodzący Błaut zajmuje pozycję środkowego pomocnika. Zmiana nie wnosi poprawy gry i do przerwy wynik brzmi 0:0.
Po przerwie bardzo dobrze zaczyna funkcjonować gra skrzydłami zarówno Boy jak i Kapała zaliczają kilka rajdów bokami boiska prokurując groźne akcje. Najpierw Błaut przyjmuje piłkę na 10 metrze jednak przestrzela. A w 51minucie Kawa grający na pozycji stopera zapędza się aż pod pole karne Woli i w zamieszaniu w polu karnym odnajduje się najlepiej ze wszystkich i strzelając po rogu ze środka pola karnego daje prowadzenie Wspólnocie. Jest to najlepszy okres gry Serbinowa w tym meczu dobrze funkcjonują wszystkie formacje. Groźnie uderza Stępień jednak piłka minimalnie mija słupek. W 64 minucie na połowie Woli uaktywnia się Lampart wchodzi z piłką w pole karne gdzie zostaje nieprzepisowo zatrzymany bez kapitana gospodarzy i sędzia słusznie dyktuje rzut karny. Za to zagranie zawodnik zostaje ukarany żółtą kartką. Egzekutorem rzutu karnego jest Boy który rozgrywa drugi mecz z rzędu w opasce kapitana. Piłka strzelona w prawy górny róg nie daje możliwości do skutecznej interwencji dla bramkarza i jest już 0:2. Po bramce zespół zaczyna grać bardziej uważnie koncentrując się głównie na obronie. Spory wysiłek w tym fragmencie daje się we znaki Maciejowi Marcowi który kilkakrotnie ląduje poza boiskiem z powodu skurczy mięśni. Brak zmienników sprawia że powraca do gry pomimo bólu. W 80 minucie Wolak w wyniku złego krycia nie dopilnowuje napastnika Woli i fauluje tuż przed polem karnym. Strzał okazuje się na tyle skuteczny że odbita piłka przez bramkarza zostaje wbita do bramki -wynik 1:2 i robi się nerwowo. Końcówka pod znakiem walki o pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie. Wynik utrzymuje się już do końca spotkania i pierwsze punktu na wyjeździe stają się faktem.

/genuar

Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)