FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj

Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Posty: 135

Skąd: Polska

PostWysłany: Pią 23:33, 17 Sie 2007 Powrót do góry

Image Image Image

Witam wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam na relację ,,minuta po minucie ,, z inaugurującego sezon spotkania Wspólnoty Serbinów z LZS-em Cygany. Jak wiadomo obie drużyny zaczynają nowy sezon w B –klasie. Warto dodać,że to pierwsza taka relacja a więc chwila historyczna.

Image
8313427 Pod tym numerem gg czekam na wasze komentarze,opinie oraz tradycyjne obelgi...

Image
( Prawie jak prowadzący dzisiejszą relację )

Dzisiejszy rywal Wspólnoty ze statystycznego punktu widzenia, wydaje się być wymagającym przeciwnikiem .
W poprzednim sezonie klub z Cygan w swojej klasie rozgrywkowej zajął bardzo dobre czwarte miejsce.

Wspólnota gospodarz tego spotkania zagra dziś bez kilku podstawowych zawodników,który stanowili o sile zespołu w poprzednim sezonie. Na pewno nie zobaczymy filara defensywy - Grzegorza Krasowskiego oraz najskuteczniejszego strzelca Wspólnoty w minionym sezonie mianowicie Krzysztofa Jaskota. Ostatni mecz rozegra Łukasz Furdyna ,którego z powodu wyjazdu nie zobaczymy przez najbliższy miesiąc

Niedziela 19.08 , godz. 16:00

piłka piłka
Image Image WSPÓLNOTA SERBINÓW - LZS CYGANY 3 - 2 (0-1)

15:50 Trwa rozgrzewka obu drużyn. Warunki do gry dość dobre, nie ma upału oraz deszczu. Swieci słońce,wieje lekki wiaterek a na termometrze mamy 25 stopni.
Na połamanych ławeczkach pomału zaczynają się gromadzić kibice.

15:55 Znamy już wyjściowy skład w jakim zagra dziś Współnota Serbinów oraz LZS Cygany .

Żelazko - Wdowiak, Wolak ,Lamprart , Gaj , Kapała , Matys , Marzec , Boy - Furdyna , Kaźmierczak
To skład rzecz jasna gospodarzy.

Godek - Panek , Kupka , Madej , Kozioł - Godek.D , Urbaniak , Dul , Łącz -Zych , Motyka
A to gości z Cygan.

Image

Obrazowe ustawienie obu ekip w dzisiejszym meczu ( Dla ,,niekumatych jest to tradycyjne ustawienie 4-4-2 , czyli 4 obrońców, 4 pomocników i 2 napastników plus oczywiście jeszcze bramkarz )

Widzów: ok.200

16:00 Sezon ligowy czas zacząć . Image Pierwszy gwizdek sędziego w nowym sezonie 2007/2008! Rozpoczeli zawdonicy Wspólnoty ,którzy dziś w zielono - czarnych strojach ich rywale zaś w błękitnych koszulkach

1 minuta Dużo walki w środku pola

2 minuta Furdyna naciska obrońcę Cygan i wywalczył rzut z autu,po chwili piłke ponad bramką posyła Kamil Boy

3 minuta Ponownie sporo gry w środkowej strefie boiska

4 minuta Kapała próbował szarpnąć lewą stroną boiska ale został powstrzymany.Jak na razie obie strony badają się .

5 minuta Groźnie pod bramka Wspólnoty na szczęście wszystko wyjaśnił Wdowiak,który gra dziś na pozycji ostatniego stopera

6 minuta Wolak na rzut rożny

7 minuta Świetna akcja Kapały urwał się lewą stroną boiska pociągnął pare metrów szkoda, że ubiegli go obrońcy

8 minuta Dobra wrzutka w pole karne Wolaka zabrakło jednak wykończenia

9 minuta Kapitalna okazja strzelecka Kaźmierczaka. Zabrakło dosłownie centymertów aby wepchnął piłkę do siatki

10 minuta Dośrodkowuje z prawej strony Boy jednak po chwili wybijają goście

11 minuta Sporo kopaniny w środku pola

12 minuta Dobre wyjście bramkarza Wspólnoty, który zaczyna od własnej bramki

13 minuta Fauluje Maciek Marzec

14 minuta Sporo zamieszania w szeregach obronnych Wspolnoty kończy się autem dla gości

15 minuta Kwadrans gry za nami . Kolejny faul Macka Marca w środkowej strefie boiska

16 minuta Furdyna mocno z lewej nogi jednak piłka wysoko ponad bramką

17 minuta Z autu Łukasz Gaj

18 minuta Faulowany Kapała

19 minuta Wolak wybija piłkę na aut

20 minuta Bardzo ładna trójkowa akcja pomiędzy Matysem,Kapałą i Marcem

21 minuta Atak graczy z Cygan wszystko wyjaśnia jednak Wdowiak

22 minuta Fauluje Rafał Kaźmierczak w środku pola

23 minuta Kaźmierczak tym razem kieruje długą piłkę do Furdyny jednak troche za mocno

24 minuta Podwojone krycie na Łukaszu Furdynie ,który jak na razie jest zupełnie wyłączony z gry

25 minuta Na spalonym Kaźmierczak

Pozycja spalona to czarna magia dla żeńskiej części publiczności. (Wiem to z doświadczenia, tłumaczyłem to mojej mamie ze 100 razy ale ona nadal tego nie kuma... ) Dziewczyny czytające tą relację w celu doedukowania się o tym przepisie piłkarskim odsyłam pod wyżej wymienionego linka

26 minuta Strzał Furdyny zza pola karnego lewą nogą za słaby jednak aby zaskoczyć bramkarza gości

27 minuta Świetnie drybluje Kapała obrońcy w ostatniej chwili zabierają mu piłke

28 minuta Kapitalna okazja na gola dla gości ale i tym razem zabrakło skuteczności i precyzji

29 minuta Kolejne bardzo niecelne uderzenie zawodnika gości

30 minuta Aut dla Wspólnoty Serbinów

INFORMACJA - - Arka Gdynia murowany faworyt do awansu do Orange Ekstraklasy w przyszłym sezonie gubi punkty w Zabierzowie. Kmita remisuje z Arką 1-1

31 minuta
Image
Uraz Kaźmierczaka,który jest poza boiskiem opatrywany przez trenera Wspólnoty .Sam trener co ciekawe musiał biec przez boisko aby wziąć ,,apteczkę,,,którą zabrał sędzia liniowy ( Władysław Duma )

32 minuta Furdyna miał trochę wolnego miejsca i po raz kolejny zdecydował się na strzał. Niestety był to strzał niecelny

INFORMACJA - Derby Manchesteru dla City ! Rewelacyjny jak dotąd gospodarz ograł 1-0 Manchester United ,który źle zaczął sezon w którym ma bronić tytułu. Eriksson tym razem lepszy od Fergusona. W typerze tylko dwóch śmiałków dało na wygraną Manchesteru City. Gratulacje dla Dorotki oraz Szpakowskiego Mr. Green

33 minuta piłka GOL !!! Niestety dla gości ! Kompletnie nieobstawiony zawodnik z Cygan pakuje z najbliższej odległości piłkę do siatki . Wspólnota przegrywa 0-1 !

34 minuta Na boisko powraca z plastrem Rafał Kaźmierczak . Uderzenie Matysa z 12 metórw niecelne

35 minuta Seria autów po jednej i po drugiej stronie

36 minuta Rzut rożny dla LZS Cygany

37 minuta Faulowany Kapała i to dość ostro . Skończyło się jedynie na słownym upomnieniu

38 minuta Po raz kolejny dużo walki w środku pola. Mecz zostaje na chwile przerwany w skutek unoszącej się chmury dymu nad stadionem. ULTRASWspólnota najprawdopodobniej dała o sobie znać.

39 minuta Wracamy do gry po małej przerwie . Najlepsza okazja dla Wspólnoty w pierwszej połowie meczu . Boy pudłuje z 8 metrów mimo, że był kompletnie bez krycia

40 minuta Wspólnota walczy z całych sił ale jak na razie bez skutku

41 minuta z autu gospodarze

42 minuta Faulowany Kaźmierczak w środku pola

43 minuta Rzut wolny z linii pola karnego . Cygany ustawiają 7-osobowy mur . Strzla Furdyna mocno ale po raz kolejny niecelnie. Co się dzieje z Łukaszem ?

44 minuta Aut dla gości

45 minuta Walka w środku boiska, którą przerwa gwizdek sędziego. Ani sekundy nie doliczył arbiter główny do pierwszej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Goście prowadzą 1-0, Wspólnota jest częściej przy piłce ale z tej przewagi na razie nie wynika zupełnie nic , być może w drugiej połowie będzie lepiej . Teraz czas na kwadrans przerwy po którym znowu wracamy do gry.

Tak na pocieszenie w przerwie może powiem iż wczoraj podobną sytuacje miało Middlesbrough,które do przerwy przegrywało z Fulham 0-1 a mimo to wygrało 2-1 albo Arminia Bilefeld wygrywała do 80 minuty 2-0 a mimo to zremisowała 2-2 z Eintrachetem. To tak dla wlania dozy optymizmu,przed tą drugą połową. Przypomnę jest jeszcze 45 minut na odwrócenie losów spotkania. Liverpool w 2005 roku nie z takich opresji wyszedł cało no ale to już inna bajka.

Skupmy się na spotkaniu Wspólnoty z Cyganami.

Czas na drugą połowę spotkania.

46 minuta Rozpoczynamy drugą połowę tego spotkania. Zaczynają goście

47 minuta Na spalonym jeden z zawodników gości

48 minuta Groźne spięcie pod bramką Wspólnoty z którego na szczęscie nie wynikło nic

49 minuta Z autu piłkę wrzuca Boy ,piłkę głową strąca Marzec po czym futbolówka trafia pod nogi Furdyny, który z dwóch metrów pudłuje ! Do była chyba najgroźniejsza sytuacja jaką Wspólnota dziś stworzyła

50 minuta Rzut rożny dla Wspólnoty Serbinów

51 minuta Ładne uderzenie z dystansu Kapały minimalnie przelatuje ponad bramką Cygan. Kibice nagrodzili próbę uderzenia gromkimi brawami

52 minuta Przed pole karne wpada rozpędzony Furdyna po chwili strzał jednego z zawodników Wspólnoty łapie golkiper gości. Była to bardzo dogodna okazja do wyrównania

53 minuta Z autu Wspólnota Serbinów

54 minuta Okres przewagi gospodarzy, rywale nie mogą wyjść za swoją połowę

55 minuta Kolejna dogodna okazja dla Wspólnoty ,niestety znowu zmaronowana

56 minuta Atakują gracze Cygan

57 minuta Przywilej korzyści dla Wspólnoty

58 minuta Do bramki ok.40 metrów piłkę będzie wrzucał Furdyna

59 minuta Wspólnota w sposób wyraźny przeważa w drugiej połowie ale ich przewaga jeszcze nie została udokumentowana golem

60 minuta Godzina gry za nami Cygany prowadzą 1-0 . Faulowany Boy w środkowej strefie boiska

61 minuta Kolejna nieskładna akcja gospodarzy

62 minuta Zakotłowało się pod bramką Cygan. Najpierw zablokowany strzał Kapały a po chwili strzał Furdyny z najbliższej odległości broni fenomenalnie bramkarz gości. Może już koniec tego limitu szczęścia po stronie gości?

63 minuta Image Zmiana w drużynie gości

INFORMACJA - Liverpool - Chelsea 1-0 gola strzelił Torres

64 minuta Pewne wyjście bramkarza Wspólnoty

65 minuta piłka GOOOL ! Nareszcie ! Łukasz Furdyna pakuje piłke do siatki z bliskiej odległości. 1-1 ! Gra zaczyna się od początku

66 minuta Na spalonym jeden z graczy w błękitnych koszulkach

67 minuta Gorąco na trybunach po tym jak jeden z zawodników gości uciął sobie ,,pyskówkę,, z arbitrem głównym po tym jak odgwizdał pozycję spaloną

Tak swoją drogą to zawód sędziego to chyba najgorszy zawód świata.

68 minuta Brakuje komunikacji pomiędzy obroną a bramkarzem . Wolak z konieczności wybija piłkę na aut.Bramkarz powinien używać głośno , ważnego słowa - ,,moja,,

69 minuta piłka GOL ! Niestety zrobiło się 1-2 dla gości po błędzie obrońców Wspólnoty. Piłkę z najbliższej odległości wbił do bramki jeden z napiastników LZS Cygany

70 minuta Image
Faulowany młodziutki Gaj. Zawodnik przyjezdnych tym razem obejrzał żółty kartonik

71 minuta Nieudała się gra z klepki w wykonaniu gości . Z autu Wspólnota

72 minuta Faulowany Kaźmierczak , będzie rzut wolny z prawej strony boiska

73 minuta Dośrodkowanie i ponownie zakotłowało się pod bramką gości. Piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców po chwili futbolówka znalazła się na poprzeczce . Bramka wisiała w powietrzu ale niestety nie udało się postawić kropki nad i

74 minuta Image Bezmyślne zagranie ręką Furdyny za które dostał żółtą kartkę

75 minuta Spory chaos w środku pola

76 minuta Fauluje Gaj

77 minuta Efektowna przewrotka na własnej połowie dziełem Kamila Boya i co ciekawe piłka trafia do nie obstawionego Furdyny, którego na 18 metrze powstrzymuje obrońca gości wybijając piłkę poza boisko

78 minuta Ręka w polu karnym Cygan bardzo ewidentna ! Sędzia nie ma wątpliwości wskazuje na punkt oddalony o 11 metrów od bramki ! Krótko mówiąc rzut karny dla Wspólnoty !

Image
(Tak wygląda przykładowy rzut karny)

79 minuta Do piłki podchodzi autor pierwszej bramki Furdyna i pewnym strzałem w środek bramki pokonuje bramkarza gości . piłka GOL ! 2-2 !

JESZCZE JEDEN, JESZCZE JEDEN ! ! ! Może posłuchają...

80 minuta Powoli puszczają nerwy trenerowi gości, mimo że przez cały mecz zachowywał stoicki spokój

81 minuta piłka GOOOOLLL ! 3-2 Wspólnota Serbinów. Kaźmierczak sciągnął na siebie dwóch obrońców a piłka trafiła do nie obstawionego Kamila Boya ,który pomknął prawą stroną i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości . Gracze z Cygan protestują gdyż według nich był spalony ! Sędzia niewzruszony wskazuje na środek boiska

Posłuchali... i bardzo dobrze

82 minuta Goście rzucają się do ataku ! Wdowiak wybija na aut

83 minuta Fatalne wybicie bramkarza Cygan , gracz Wspólnoty nie wykorzystują jednak dobrej okazji na dobicie rywala

84 minuta O mały włos nie doszło do bójki po faulu Furdyny

85 minuta Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry ,Wspólnota prowadzi 3-2 w inauguracyjnym pojedynku z Cyganami. Oby tylko dotrwali z takim wynikiem...

86 minuta Z autu strzelec trzeciego gola dla Wspolnoty Kamil Boy

87 minuta Goście stawiają wszysko na jedną kartkę i rzucają się do huraganowych ataków,które nie przynoszą efektu bramkowego

88 minuta Wspólnota dzielnie się broni

89 minuta Na aut Wolak . Po chwili piłka przelatuje obok bramki strzeżonej przez Kamila Żelazko

90 minuta Obeszło się bez doliczania minut sędzia po raz ostatni użył gwizdka w dzisiejszym meczu . Pierwsza wygrana Wspólnoty w nowym sezonie stała się faktem .

Wspólnota Serbinów mimo trudnej kadrowej sytuacji wygrywa w ciężkich bólach inauguracyjne spotkanie 3-2 po dwóch golach Furdyny i jednym Boya . Piłkarze z Cygan długo nie mogli się pogodzić ze stratą trzeciej bramki,która według nich nie została zdobyta prawidłowo.

Ogółem rzecz biorąc zacięte widowisko widać jeszcze sporo niedokładności w obu ekipach ale trudno się dziwić był to dopiero pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie.

Za tydzień tarnobrzeski klub czeka bardzo trudny mecz mianowicie derbowy pojedynek w Zakorzowie ,gdzie o punkty będzie bardzo trudno. Dziś Zakrzów zremisował z Wolą Baranowską 1-1 .
Być może i z tego spotkania uda się przeprowadzić kolejną relację.

To było by na tyle do zobaczenia i usłyszenia. Trzymajcie się ciepło !

Przypominam,że za tydzień jedziemy do Zakorzowa!

Za uwagę dziękuje Mateusz Borek

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Cała drużyna wywalczyła i zapracowała wczoraj na cenne 3 punkty , ja pokusiłem się o oceny indywidualne dla poszczególnych zawodników, którzy rozegrali wczoraj inauguracyjne spotkanie w B-klasie . Oto i one, na marginesie mówię, że to są tylko i wyłącznie moje oceny i nie każdy może się z nimi zgadać

Kamil Żelazko (5) – Widać jeszcze sporo niepewności w jego poczynaniach ale widać także starania jakie wkłada i do samego meczu jak i do rzetelnego treningu . Z meczu na mecz na pewno będzie coraz pewniejszym punktem zespołu.

Łukasz Gaj (5) – Parę udanych wślizgów, kilka dobrych odbiorów piłki w środku pola . Występ raczej na plus .

Mateusz Wdowiak (6) – Dobry mecz w jego wykonaniu przede wszystkim w formacji obronnej . Nie jedno krotnie wyjaśniał groźne zamieszania pod bramką Wspólnoty.

Damian Wolak (5) - Miewał lepsze mecze. W niedziele zagrał przeciętne zawody ale w sezonie na pewno nie raz będzie najmocniejszym ogniwem na boisku .

Dominik Lampart (5) – Niezły mecz, pare udanych interwencji w szykach obronnych za co należy się mocna piątka .

Mariusz Kapała (7) – Kolejny bardzo dobry mecz tego młodego gracza . Szarpał ,ciągnął grę niemiłosiernie na lewej flance. Przy tym miał kilka udanych akcji, dryblingów oraz przechwytów . Duży plus wędruje na jego konto.

Kamil Boy (6) – Strzelił zwycięską bramkę i za to przede wszystkim należą się brawa . Poprawnie zagrał na swojej pozycji oby utrzymał ten poziom gry .

Łukasz Furdyna (7) – Co prawda strzelił dwa gole ale tak naprawdę to nie był jego mecz . Od początku nie mógł się wstrzelić w bramkę Cygan mimo wielu prób . Troche za wiele było tych strzałów z lewej nogi. Podania i reszta wychodziły mu znacznie lepiej za co na pewno należy się naciągnięcie tej oceny .

Maciej Marzec (5) – poprawny występ tego gracza, który był aktywny w środku pola. Waleczny agresywny a także pewny w swoich poczynaniach

Michał Matysiak (5) – Sporo trenował w okresie przygotowawczym . Dobre występy zaliczył również w meczach ze Stalami . Z Cyganami zagrał poprawne zawody . Walczył głównie w środkowej strefie boiska

Rafał Kaźmierczak (5) – Walczył najlepiej jak tylko mógł raz przepłacił to nawet malutką kontuzją ogółem mecz w jego wykonaniu dobry .