PostWysłany: Pon 20:01, 28 Kwi 2008 Powrót do góry

Serbinów Tarnobrzeg - Junior Zakrzów 2:1
piłka 65min A. Marzec
piłka 85min Augustowski

Zdecydowanie najważniejszy mecz Serbinowa w rundzie wiosennej.
Runda rozpoczęta w słabym stylu porażką w Cyganach 2:0 pomimo dobrej gry.
Chociaż pierwszy mecz nie był udany na "dziesiątce" pojawiła się spora widownia.
Należy przypomnieć że duża grupa zawodników z Zakrzowa w przeszłości reprezentowała barwy Wspólnoty, dlatego też podtekstów przedmeczowych nie brakowało.
Serbinów do meczu przystąpił w składzie:
Rutyna- Michał Marzec, T. Lampart, D. Lampart, Wolak- Maciej Marzec, Gaj, A. Marzec - Augustowski, Furdyna.

Początek meczu pod znakiem przewagi Wspólnoty czasem bardzo wyraźnej - składna gra i kilka groźnych akcji nie zakończonych bramką.
Z czasem Zakrzów zaczyna przejmować inicjatywę w środkowej części boiska, jednak przy otwartej grze nie są w stanie bezpośrednio zagrozić bramce Rutyny. Największe zagrożenie gości powodują długie rzuty z autów w pole bramkowe jednak wszystkie piłki umiejętnie są wybijane. Wspólnota również wykorzystuje atut wąskiego boiska i po jednej z wrzutek piłka wpada do bramki gości lecz sędzia dopatruje się faulu na bramkarzu.
Pomimo przewagi Serbinowian to goście pierwsi strzelają bramkę. Wrzutka w pole karne przez nikogo nie przecięta , piłka spada na 6 metr przed bramką a najbardziej aktywny zawodnik gości strzela z bliskiej odległości między nogami Rutyny. Moment zawahania bramkarza którego do piłki dzieli krótszy dystans niż strzelca zaważył o tym że do szatni Wspólnota schodziła z jednobramkową stratą. Nerwowa przerwa mobiliuje drużynę i druga połowa rozpoczyna się pod znakiem
niewykorzystanych sytuacji. Najlepsze z nich marnuje Furdyna ( niecelny strzał z 10 metrów będąc oko w oko z bramkarzem ) , Gaj ( niecelny strzał głową z 5 metrów po długiej wrzutce z prawej strony)i A. Marzec (kilkakrotnie). Słabi goście mogli pogrążyć Wspólnotę w 60minucie kiedy to napastnik wyprzedza obrońców i w sytuacji sam na sam przegrywa z Rutyną. 5 minut później- tym razem akcja gospodarzy- A. Marzec znajduje się w podobnej sytuacji i z 10 metrów mocnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Gościom w między czasie udaje się zdobyć bramkę ale z ewidentnego spalonego więc bramka nie została uznana. Wprowadzani w trakcie drugiej połowy Boy, Stępień, Kaźmierczak wnieśli sporo ożywienia w zespole, a akcje zaczęły się coraz lepiej układać. Słabo spisujący się boczni pomocnicy gości pozostawiają sporo miejsca na bokach co pozwala obrońcom uczestniczyć w akcjach ofensywnych. I w 85 min akcja przeprowadzona przez Wolaka(obrońca) i Stępnia kończy się bramką. Wymiana piłek i ten drugi wrzuca piłkę w pole karne gdzie Augustowskiemu pozostaje wbić piłkę do bramki.(na trybunie euforia). W końcówce jeszcze jedną szansę marnuje Wspólnota strzał odbija się od wewnętrznej części słupka a piłka wraca do rąk bramkarza Zakrzowa. W ostatniej minucie meczu rzut wolny wykonywany z lewej strony pola karnego przez zawodnika Zakrzowa sprawia że na moment zamierają wszyscy na stadionie jednak piłka minimalnie przechodzi obok słupka.
Warto odnotować czerwoną kartkę dla zawodnika gości(za pyskówki) w końcówce meczu. Odzwierciedla to napiętą atmosferę na boisku i nie pogodzenie się w godny sposób z porażką przez zawodnika wyrzuconego z boiska.
Zwycięstwo w meczu derbowym staje się faktem, after party urodzajne :)

genuar!

Ostatnio zmieniony przez genuaR dnia Pon 20:04, 28 Kwi 2008, w całości zmieniany 2 razy

Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)