genuaR
PostWysłany: Wto 22:42, 29 Kwi 2008   Temat postu:

Debiut przy opisie i wyszło całkiem nieźle -- dużo faktów i dość szczegółowo- podobają mi się ciekawostki i przypomnienie meczu w Gorzycach. Wreszcie wygrany wyjazdowy mecz, a co ważniejsze udokumentowana przewaga dwoma bramkami i zwycięstwem.
Gaźnik
PostWysłany: Wto 20:35, 29 Kwi 2008   Temat postu: LZS Tarnowska Wola - Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg

Przed mecze z Tarnowską Wolą na pewno bardzo wiele osób zastanawiało się czy drużyna Wspólnoty zdoła w końcu wygrać mecz wyjazdowy ostatni takiego wyczynu dokonali 29 Kwietnia 2007 w Gorzycach z tamtejszym Emausem z drugiej strony nadzieje dawało zwycięstwo w Derbowym meczu z drużyną Zakrzowa. Niedzielny rywal znajdował się na bardzo dobrym drugim miejscu w tabeli z bilansem meczy u siebie 5-0-1 Wspólnota na wyjazdach 0-2-5

Drużyna Wspólnoty zaczęła mecz w następującym składzie: Bramka Rutyna W obronie T.Lampart , D.Lampart , Michał Marzec , Wolak w pomocy Boy,Adrian Marzec , Łukasz Furdyna , Gaj w ataku K.Augustowski i Szyty

Początek meczu należał do wspólnoty a pierwszy strzał na bramkę oddał w 4 min meczu K.Augustowski przez kolejne 10 minut gra toczyła się w środkowej części boiska.Drużyna Gospodarzy pierwszy strzał oddała w 14 minucie meczu lecz był to strzał niecelny.Minute .Później tylko szybkość i zdecydowanie D.Lamparta uratowała nas zespół przed sytuacją sam na sam z naszym bramkarzem.W 17 minucie K.Augustowski bardzo groźnie strzela z ok 20 metrów lecz bramkarz gospodarzy paruje piłkę.Kolejne minuty przynoszą dwie próby zdobycia bramki za pola karnego ale ani strzał K.Boya anie Adriana Marca nie znajduje drogi do bramki.w 22 minucie meczu rzut wolny dla Wspólnoty z okolicy 20 metra wykonuje Łukasz Furdyna strzela obok muru a źle ustawiony bramkarz nie zdołał jej obronić i GOLLLLLLLLLLL piłka brawo brawo dla drużyny Wspólnoty.Ta bramka chyba nieco rozluźniła szeregi obronne naszej drużyny po sekundę po znowieniu gry goście znaleźli się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola jednak nasz bramkarz dobrze skrócił pole i strzał gości nie trafił do naszej bramki.Jednak to nie koniec chwilę potem ( 25 minuta ) kolejna akcja dla gospodarzy i wolak wybija piłkę na rzut rożny Który gospodarze zamieniają na bramkę należy zauważyć że nasz bramkarz został zmylony ponieważ piłka po strzale zawodnika gospodarzy odbiła się jeszcze od naszego obrońcy kolejne minuty to lekka przewaga gości której jednak nie potrafią wykorzystać.W 41 minucie następuje pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy.Do końca pierwszej połowy nic się nie dzieje i drużyny schodzą do ,, szatni ". Druga połowa zaczyna się z lekką przewagą Wspólnoty która w tym czasie wywalczyła dwa rzuty rożne i rzut wolny jednak nic z nich nie wychodzi. 52 minuta pierwsza żółta kartka w tym meczu dla zawodnika gospodarzy za próbę strzelenia gola ręką nie po raz ostatni w tym meczu.53 minuta zmiana w drużynie Wspólnoty za grającego słabo Szytego wchodzi Stępień.W 56 minucie dośrodkowanie Wolaka z narożnika pola karnego strzałem z okolicy 14 metra na GOOOLLLAAAA piłka zamienia Adrian Marzec brawo brawo Kolejne minuty to dominacja Wspólnoty i groźne strzały K.Augustowskiego i dwa razy Gaja.W 69 minucie następuje podwójna zmiana w drużynie gospodarzy.W 70 minucie rzut wolny z narożnika pola karnego dla Tarnowskiej Woli ale pewnie broni Rutyna.5 minut później groźny atak Wspólnoty z narożnika pola karnego na bramkarzem strzela Stępień a piłkę zmierzającą w stronę bramki wybija głową obrońca.W 78 strzela z okolicy 16 metra D.Lampart ale obrońcy blokują jego strzał i bramkarz łapie piłkę bez problemów.W 80 minucie czwarta ostatnia zmiana gospodarzy.W 82 minucie po raz drugi w tym meczu próba zawodnika gospodarzy zdobycia bramki ręką druga żółta co oznaczało że gospodarze będą kończyć mecz w 10-u.Kolejne minuty to nerwówka o utrzymanie korzystnego wyniku z kilkoma próbami powiększenia wyniku.Ostatni strzał w meczu oddał Adrian Marzec w 91 minucie meczu a minutę później sędzia zakończył spotkanie i wygrana WSPÓLNOTY stała się faktem. Brawa dla naszych zawodników oby tak dalej brawo gicior brawo